O marce

Marka HAVACO powstała w roku 2013 w wyniku nieustannie rosnących potrzeb rynku HVAC na nowoczesne, niezawodne, a jednocześnie przystępne cenowo urządzenia i akcesoria do wentylacji. Wszystkie produkty marki zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić oczekiwania klientów zarówno pod względem ceny, jak i skuteczności, a zastosowane komponenty zapewniają wysoką niezawodność.

Wyłącznym dystrybutorem marki HAVACO w Polsce jest firma Ventia. Gwarantuje to najwyższą jakość obsługi, pełne wsparcie handlowe (biura Techniczno-Handlowe w całej Polsce), techniczne i logistyczne oraz autoryzowany serwis na terenie całego kraju.

Jednym z podstawowych priorytetów marki jest dostępność - dlatego większość asortymentu dostepna jest zawsze od ręki z magazynów dystrubutora w Raszynie pod Warszawą.

Nasze przewagi konkurencyjne - kliknij na wybrane hasło aby dowiedzieć się więcej

Dystrybutor marki HAVACO - Ventia jest firmą techniczną, która w swojej działalności skutecznie łączy współpracę z projektantami branżowymi oraz firmami instalacyjnymi.

Misją firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dystrybucja na polskim rynku sprawdzonych rozwiązań w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Obsługujemy naszych klientów zarówno w siedzibie firmy, jak i poprzez loklane biura techniczno-handlowe.

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC.

Dział Techniczny oraz Kierownicy Produktów stanowią źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów, firm instalacyjnych oraz inwestorów - w zakresie dystrybuowanych przez Ventia marek własnych i pozostałych produktów z oferty firmy.  Pracownicy Działu Handlowego – Specjaliści Techniczno-Handlowi -  w siedzibie firmy, gwarantują sprawną i szybką realizację zamówień oraz przygotowanie ofert.

Marka HAVACO wyróżnia się szerokim portfolio klientów, dzięki czemu każdy klient może zaopatrzyć się u jednego dostawcy we wszystkie niezbędne do wykonania profesjonalnej instalacji wentylacyjnej elementy.

Oferta obejmuje m.in wentylatory, nagrzewnice, system kształtek okrągłych, kanały okragłe, system rozdzielaczowy, materiały montażowe i produkcyjne, kurtyny powietrzne.

Magazyn wysokiego składowania o powierzchni około 1200 m² i kubaturze ponad 3000 palet, daje nam dużą przewagę nad konkurencją.

Znamy rynek oraz oczekiwania naszych klientów, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszego magazynu.

Mamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych dostawców, z którymi współpracujemy od lat i na dużą skalę.

Większa część naszego asortymentu stanowi bezpośredni import od producentów zagranicznych. Jesteśmy również wiodącym partnerem handlowym dla liderów polskiej branży HVAC. To daje nam możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen na nasze produkty, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości towarów.

Dział Handlowy firmy VENTIA jest do Państwa dyspozycji. Szybka obsługa klienta oraz indywidulne podejście, to dla nas podstawa.

Dodatkowo mamy świadomość, że instalacje wentylacji i klimatyzacji składają się nie tylko z typowych produktów. Dlatego za priorytetowe zadanie postawiliśmy sobie szybką realizację wszelkich zamówień na produkty niemagazynowe.

Obsługa Klienta

Wsparcie Techniczne

Szeroka oferta produktów

Dostępność z magazynu

Atrakcyjne ceny

Obsługa w całej Polsce

HAVACO to szerokie portfolio produktów - m.in w ofercie posiadamy:

Wentylatory

Wentylatory HAVACO to głównie urządzenia do wentylacji bytowej. Dzięki wysokiej jakości materiałów oraz prostej konstrukcji, wentylatory cechuje atrakcyjna cena oraz wysoka niezawodność. W ofercie znajdują się: wentylatory kanałowe, zarówno do kanałów okrągłych (ICB), jak i do prostokątnych (IRBIRF); wentylatory dachowe z wyrzutem poziomym (RBHRAH) lub pionowym (RBV, RKV). Bardzo ciekawymi urządzeniami, które zasługują na szczególną uwagę, są wentylatory do odciągów kuchennych, zarówno w wersji dachowej (RKH), jak i promieniowej (IKFIKB). Specjalnie dostosowana konstrukcja oraz zastosowane materiały pozwalają wentylatorom kuchennym na tłoczenie medium o temperaturze do 120 °C, a uchylna obudowa wentylatorów promieniowych zapewnia wygodną konserwację i czyszczenie wnętrza urządzenia.
Uzupełnieniem oferty wentylatorów są akcesoria dodatkowe, takie jak: tyrystorowe i transformatorowe regulatory prędkości obrotowej, presostaty, filtry oraz akcesoria montażowe - opaski złączne i podstawy dachowe.

Nagrzewnice kanałowe

Nagrzewnice elektryczne marki HAVACO są przeznaczone do podgrzewania czystego powietrza. Wszystkie elementy grzejne są wykonane ze stali nierdzewnej, a obudowy z blachy alucynkowej. Wysoka jakość zastosowanych materiałów pozwala na długoletnią bezawaryjną pracę urządzeń. Nagrzewnice są przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych (ECH) oraz prostokątnych (RKH). Wersje podstawowe są wyposażone w dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ewentualna regulacja pracy nagrzewnicy może odbywać się za pomocą prostego termostatu (HTS) lub mikroprocesorowych regulatorów (HRK1HRK3) pozwalających na dokładną regulację temperatury powietrza nawiewanego oraz powietrza w pomieszczeniu. Na zamówienie dostępne są również nagrzewnice w wersji z regulatorem wbudowanym w skrzynkę przyłączeniową nagrzewnicy, występujące w kilku wariantach (NINVNISNI-PTX/PSX), w zależności od sposobu nastawy temperatury.

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne HAVACO to urządzenia, które cechuje nowoczesny i estetyczny wygląd. Występują w modułach o długości 11,52m zarówno w wersji „zimnej”, jak i z nagrzewnicą elektryczną (o mocy od 3,5 ÷ 14,0 kW) i są przeznaczone do montażu poziomego. Sterowanie pracą kurtyny odbywa się za pomocą wbudowanego panelu sterowania lub za pomocą dołączonego do kurtyny pilota. Kurtyny wyposażone w nagrzewnicę elektryczną posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz układ opóźniający wyłączenie wentylatora, chłodzący grzałki przed wyłączeniem kurtyny.

Rura zwijana typu spiro

Kanały wentylacyjne okrągłe. Dostępne w zakresie średnic od 80 mm do 1250 mm. GWARANTOWANA grubość blachy - dla Ø do 315 mm – 0,4 mm; dla 355-450 mm – 0,5 mm; dla 500-560 mm – 0,6 mm. Standardowa długość 3 m. Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej zgodne z PN-EN 1506:2007 oraz zgodnie z PN-EN 12237. Od średnicy 250 mm wzmocnione przetłoczeniem podwyższającym odporność na zgniatanie i podciśnienie. Na zamówienie dostępne są kanały o innych długościach (np. 6, 9, 12 [m]), innych grubościach blach lub wykonane z innych materiałów (blacha kwasoodporna gatunki 1.4301 i 1.4404).

System kształtek okrągłych VENTO by HAVACO

Kompletny system kształtek okrągłych tłoczonych i segmentowych z uszczelką lub bez.

 • - Najwyższej jakości stal w pełnym ocynku 275 g/m².
 • - Idealnie wykonane zgrzewy liniowe.
 • - Podwójna uszczelka zaciśnięta automatycznie zamkiem blacharskim.
 • - Zaokrąglone, wzmocnione krawędzie "SAFE".
 • - Kontrola jakości każdej pojedynczej kształtki.
 • - KLASA SZCZELNOŚCI D dla wszystkich kształtek tłoczonych z uszczelką.

Wyłącznym dystrybutorem VENTO by HAVACO w Polsce jest VENTIA.

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System

Kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza, dedykowane do współpracy z centralami rekuperacyjnymi KOMFOVENT. Flexo System zawiera: elastyczne kanały wentylacyjne z tworzywa sztucznego, skrzynki rozprężne, rozdzielacze, obejścia, przepustnice, złączki i inne akcesoria. Zintegrowany HAVACO Flexo System umożliwia szybszy i prostszy montaż instalacji wentylacji/rekuperacji, w szczególności w domach, oszczędność czasu oraz kosztów, a także mniejsze gabaryty kanałów w stosunku do tradycyjnych systemów wentylacji.

Materiały montażowe i produkcyjne

Materiały montażowe to bardzo ważna część oferty HAVACO. To elementy potrzebne na bieżąco w codziennej pracy każdej firmy wykonawczej. Marka HAVACO gwarantuje kompletny zestaw najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach - obejm montażowych, zacisków, zawiesi, klap, opasek, zamków, taśm, profili, śrub, uchwytów, tuleji, konsol, stóp czy materiałów uszczelniających. Kluczowym dla klientów jest, że materiały montażowe są dostępne od ręki z magazynu generalnego dystrybutora - firmy VENTIA - w Raszynie pod Warszawą.

Kompletny system dystrybucji powietrza

HAVACO to również kompletny system dystrybucji powietrza. To wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach:

 • - anemostaty wraz ze skrzynkami rozprężnymi i przyłączami montażowymi,
 • - kratki,
 • - dysze,
 • - zawory (w tym typu skandynawskiego),
 • - nawiewniki szczelinowe LD,
 • - czerpnie i wyrzutnie,
 • - przepustnice powietrza (zarówno prostokątne, jak i okrągłe),
 • - dysze dalekiego zasięgu,
 • - przewody elastyczne,
 • - tłumiki i filtry. 

Misja i cele

Wsparcie wszystkich profesjonalistów branży HVAC

Misją marki HAVACO jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dostarczanie im najlepszych jakościowo, konkurencyjnych cenowo oraz sprawdzonych w praktyce rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Nasze działania zawsze opieramy na szacunku i budowaniu partnerskich relacji z naszymi Klientami. Dużym atutem naszej firmy jest własny magazyn, co przekłada się na bieżącą dostępność szerokiego asortymentu.

Gwarantujemy najwyższą jakość

Gwarantujemy najwyższą jakość - nie tylko w ofercie, ale i na poziomie obsługi. Aktywnie dzielimy się naszą znajomością teorii oraz praktyki branży HVAC, szukając najlepszych rozwiązań, które pomogą spełnić oczekiwania naszych Klientów.

Generalny dystrybutor - VENTIA

Generalnym dystrybutorem marki HAVACO na terenie Polski jest firma VENTIA. Gwarantuje to najwyższą jakość obsługi klienta na każdym etapie zamówienia i sprzedaży. Rozbudowana sieć sprzedaży VENTIA - Biura techniczno-handlowe i Kierownicy Regionów w największych miastach - zapewniają bezpośredni kontakt z Klientem oraz szybką reakcję na jego potrzeby. Dla VENTIA jednym z priorytetów jest obsługa posprzedażowa na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy klienci marki HAVACO mają zapewnione pełne wsparcie techniczne i serwisowe dystrybutora.